OblNews

У Кропивницькому в гуртожитку товариства незрячих поселили переселенців з Донеччини

У Кропивницькому понад 30 переселенців живуть у гуртожитку товариства незрячих. Кімнати дають учасникам товариства з інших міст і переселенцям, які переїхали до Кропивницького.

Про це розповів директор підприємства товариства незрячих Вадим Савченко.

За словами директора, з 24 лютого у гуртожитку поселили 40 жителів з інших областей. Нині живуть – 33: “Двокімнатна призначена для сім’ї з трьох-чотирьох людей. Є холодильник, обігрівач, безкоштовний Wi-Fi, телевізор, меблі”.

Оксана Прісік приїхала з Донецької області: “Ми жили в передмісті Бахмута, біля нас було дуже страшно. Мені друзі знайшли тут кімнату. Нині в гуртожитку тепло, а зимою побачимо”.

За проживання та комунальні послуги мешканці з порушенням зору платять 500 гривень на місяць. Інші – вдвічі більше, сказав Вадим Савченко: “Вони живуть за ті гроші, які їм виплачують за статус внутрішньо переміщених осіб”.

Компенсації за комунальні послуги власнику приміщень держава відшкодовує тільки в тому випадку, якщо людина безкоштовно розмістила у себе переселенців. Тоді необхідно звернутися до міського департаменту соціальної політики, сказала його директорка Юлія Вовк: “Також комунальним закладам відшкодовують гроші за покриття витрат на комунальні послуги. Якщо люди сплачують гроші за проживання, то компенсацію не нараховують”.

У гуртожитку товариства незрячих є три вільні кімнати для родин з дітьми.

Ми в соцмережах

Не соромтеся, зв'язатися. Ми любимо зустрічатися з цікавими людьми і заводити нових друзів.

Популярні новини