OblNews

Щодня жителі Кропивницького викидають у середньому до кілограма сміття

В обласному центрі цьогоріч зросла вартість послуг із вивезення та захоронення побутового сміття для мешканців багатоквартирних та приватних будинків.

Про це розповіла речниця підприємства “Екостайл”, яке займається вивезенням сміття в місті

Відтепер один мешканець приватного сектору має сплачувати 31 гривню 85 копійок на місяць, мешканець багатоповерхівки – 25 гривень сім копійок. До 31 грудня 2021 року тарифи становили 23 гривні 49 копійок та 20 гривень дві копійки, відповідно.

Чому тарифи різняться

За словами Нелі Желамської, різниця в тарифі існувала завжди. Це обумовлено схемою вивезення сміття:

Мешканці багатоповерхівок викидають сміття у контейнери, а мешканці приватного сектору виносять сміття у пакетах і сміттєвози, фактично, під’їжджає до багатьох будинків на одній вулиці, витрачаючи на це більше часу і ресурсу.

Причини зростання тарифів

Цифри зросли відповідно до нових норм накопичення відходів, які затвердив виконком Кропивницької міської ради 14 грудня 2021 року.

Ці норми, за словами Нелі Желамської, не переглядали з 2007 року, хоча мають це робити кожні п’ять років:

Об’єм відходів протягом цих років збільшувався, але люди продовжували платити відповідно до норм 15-річної давнини. Затверджена норма накопичення відходів однією людиною – 2,41 кубічних метрів на рік. Об’єм одного контейнера для сміття – 1,1 кубічних метрів. Простими словами: одна людина, за новими нормами, продукує понад два контейнери сміття за рік, це близько 28 кілограмів на місяць. Плата за його вивезення і захоронення має бути відповідною.

Норми накопичення побутових відходів обраховували незалежні експерти з Києва – сказала речниця “Екостайлу”. І для юридичних осіб, зокрема, державних установ, її зменшили:

Це через те, що експерти робили обрахунки на початку 2021 року, в період карантину, коли багато компаній працювали в дистанційному форматі або були закриті. Відповідно, зменшилась і кількість сміття, яку продукували працівники.

Ми в соцмережах

Не соромтеся, зв'язатися. Ми любимо зустрічатися з цікавими людьми і заводити нових друзів.

Популярні новини