OblNews

“Сесія-привид”: як приймалися 138 сесійних питань в громаді на Кіровоградщині

Депутати Долинської міськради не змогли потрапити на сесійне засідання у п’ятницю, 30 липня.

Депутати Долинської міськради розповіли сайту Златопіль, що не змогли потрапити на сесійне засідання у п’ятницю, 30 липня.

Так, за словами депутатки Долинської міської ради Віри Тернавської, на сайті міськради було оприлюднено, що 13-та позачергова сесія має відбутися 30 липня, о 9:00.

“Нас шестеро депутатів від партій “Батьківщина” та “За майбутнє”, у п’ятницю, підійшли до адмінбудівлі міської ради близько 9-ї години, але нам повідомили, що сесія вже відбулася. Ми ще раз перевірили на сайті, але там був час початку –  9-та година. Один з наших депутатів прийшов ще раніше о 8: 35, але депутати вже виходили з зали, сказавши, що засідання вже скінчилося. Пізніше, десь о 9:30 на сайті змінили час проведення сесії, але ми встигли зробити скріншот”, – розповідає пані Віра.

За її словами, у депутатів, які не потрапили на сесію є сумніви, що був необхідний кворум для прийняття цих рішень.

“На сесію виносилося 138 питань, з яких 131 – “земельне”. А при розгляді даних питань, необхідно щоб дві третини від загального складу депутатів проголосували за ті рішення, аби вони вважалися прийнятими. Ми спробували з’ясувати у міського голови чи у секретаря, як без участі певних депутатів відбулася сесія і чому нас не проінформували про зміну в часі проведення. Але їх на той час у міській раді не виявилося і їхнє місцеперебування нам було невідоме”.

Віра Тернавська розповіла, що депутати  звернулися до поліції, зателефонували на “гарячу лінію” голови Кіровоградської ОДА.

“Прибули поліцейські і зафіксували наші пояснення, що відбулося порушення наших прав і є порушення законодавства на території Долинської громади.

Ми будемо їхати до голови ОДА, голови обласної ради, щоб проінформувати про ці порушення, адже ми представляємо інтереси певної частини жителів громади, але нас позбавили можливості виступити на сесії та висловити позицію громадян. Адже там були важливі медичні, комунальні питання, вносилися зміни до програм. Також ми плануємо звертатися до суду, про скасування тих рішень сесії, які були прийняті неправомірно”.

За коментарем ми звернулися до міського голови Долинської Євгенія Звіздовського, аби він розповів чи відбулася сесія та чому сталася така ситуація.

“На сесії, яка відбулася 30 липня було 18 депутатів – це дві третіх від загального складу. Згідно регламенту кворум був, був присутній представник прокуратури, всі працівники апарату. А частина депутатів вирішила зробити ситуацію, що вони не знали про час проведення сесії. На сайті було написано що сесія о 8:00, всім телефонували і попереджували, але не всі брали слухавку”, – розповів пан Євгеній.

На питання чи велася відеотрансляція сесійного засідання, щоб його переглянути, пан Звіздовський відповів наступне:

“У нас впала гілка, зникло світло й інтернет, тому трансляції немає, але зараз вже все поновилося і працює”.

Думку з даного питання, ми дізналися і в депутата Кіровоградської обласної ради, обраного від Долинської Максима Собка.

“Я чув про цю ситуацію, і вважаю, що вона потребує певної перевірки. Якщо це має місце, то це дуже неправильно, і є порушенням. Проте детально не володію інформацією. Знаю що це було, і депутати скаржилися”, – зазначив депутат.

Тож 138 питань Порядку денного Долинської міськради прийняті. Законно чи ні – вже будуть з`ясовувати правоохоронці та керівництво області.

Ми в соцмережах

Не соромтеся, зв'язатися. Ми любимо зустрічатися з цікавими людьми і заводити нових друзів.

Популярні новини