OblNews

Призначать суд щодо екс-голови Кіровоградської ОДА

За версією слідства, до весни 2020 року керівник регіону мав злочинний намір отримати неправомірну вигоду у керівника головного управління одного з правоохоронних органів регіону.

Посадовець не хотів здійснювати ці дії безпосередньо, тому найняв помічника – начальника управління державної адміністрації в регіоні – для реалізації плану.
Більше того, він висунув у своїй директиві вимогу: 110 000 грн незаконного прибутку на місяць, інакше посадова особа зіткнеться з перешкодами у своїй діяльності, особливо для того, щоб поставити питання про те, чи займати зайняту посаду.

Згодом чиновники збільшили свої вимоги, вимагаючи, щоб вони отримували 15% офіційного обороту державних органів, що належать до головних управлінь виконавчих органів. Враховуючи показники попереднього періоду, це становило близько 1,8 млн. грн.

Відповідно до угоди кошти слід перераховувати партіями. Перший платіж – 100 000 українських гривень (гривень) – був перерахований на початку червня 2020 року і був зафіксований в рамках досудового розслідування. Отримавши другий платіж у розмірі 250 000 українських гривень (гривень), НАБУ, САП, ГУ БКОЗ та УСБУ спільно викрили глав держав та посадових осіб регіону та затримали їх у рамках національної операції.

Під час подальших розслідувань на робочому місці та за місцем проживання підозрюваного було вилучено велику суму готівки, джерело якої ще не відомий. Йдеться про понад 4,5 мільйони гривень та 320 000 доларів США, 24 000 євро.

Слід також пам’ятати, що під час засідання уряду було оголошено про відставку головного виконавчого директора Кіровоградської області Андрія Балоня. Того ж дня в будинку, де мешкала Кіровоградська державна адміністрація та губернатор, тривав обшук, а чиновника затримали.

Вищий антикорупційний суд провів перше засідання у справі Андрія Балоня, в результаті чого суд затримав його на два місяці і може випустити під заставу 10 мільйонів гривень. Згодом колишній губернатор Кіровоградської області перейшов на профілактичні заходи. Крім того, Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ повернути частину конфіскованого майна, вилученого під час обшуку, колишньому губернатору Кіровограда Андрію Балоню.

Ми в соцмережах

Не соромтеся, зв'язатися. Ми любимо зустрічатися з цікавими людьми і заводити нових друзів.