OblNews

Охочих допомогти поменшало. Що про це розповіли громадські організації Кропивницького та психолог

Не вистачає помічників, поменшало надходжень на рахунки, менше приносять гуманітарної допомоги, запаси на складах — вичерпуються. Це відзначають представники громадських організацій та гуманітарних центрів Кропивницького, з якими поспілкувалися журналісти Суспільного. Психолог Андрій Фоменко говорить, причина у тому, що українці виснажені.

“Кожного дня під час бойових дій використовується військового спорядження на мільйони доларів – воно горить, знищується” — Krop:hub

У громадському просторі Krop:hub збирають допомогу військовим з 2019 року. Останні 20 днів координаторка Krop:hub Катерина Колтунова відзначає, люди стали менше допомагати.

“Нас менше фінансово підтримують, менше приносять. Фінансування зменшилося в разів десять. Якщо раніше за день могли назбирати 10 тисяч гривень, то зараз тисячу гривень у кращому випадку”.

Кожного дня під час бойових дій використовується військового спорядження на мільйони доларів, говорить Катерина Колтунова.

“Я військовий волонтер, тому скажу з цієї сторони. Люди чують, що до нас приходить допомога з Європи. Це, в основному, гуманітарна допомога. Ми не можемо обороняти країну підгузками і одягом, розумієте? Але ми не можемо не оборонятись – на це ми витрачаємо зібрані гроші”.

Волонтери Krop:hub купують спорядження, яке рятує не одне життя, як, до прикладу, бронежилет, говорить Катерина Колтунова – це дороговартісні дивайси, такі як прилади нічного бачення.

“Позиції військових руйнують, все горить, знищується. Автомобілі – це взагалі розхідний матеріал – придбали автомобіль, відправили, через три дні його вже немає, слава Богу, що хлопці є. Тому потреби постійно зростають, і з’являються нові”.

Катерина Колтунова говорить, війну веде і держава Україна, і кожен українець: “З приводу забезпечення державою – це людський фактор, у когось підрозділ краще забезпечений, у когось гірше – це питання менеджерських здібностей командування. То треба зброя, на якій вони будуть відстрілюватись, то до якогось підрозділу не дійшло спорядження, бо вони змінили локацію – багато таких моментів. Держава, безумовно, має забезпечити військо, але ми маємо їх підстраховувати, бо коли стає “гаряче”, то треба вижити. Всі працюють на максимум”.

За словами координаторки, за майже три місяці війни у хабі утворилась незмінна група помічників, тож людей вони не потребують. “Якщо людина хоче прийти тільки раз, то краще йти плести сітки. У нас своя специфіка роботи, коли кожного разу міняються люди — це не зручно”.Про актуальні потреби 

Ми в соцмережах

Не соромтеся, зв'язатися. Ми любимо зустрічатися з цікавими людьми і заводити нових друзів.

Популярні новини