OblNews

На Кіровоградщині ліквідували канал переправлення чоловіків призовного віку через рф

На Кіровоградщині припинено діяльність міжрегіонального угруповання, яке  переправляло чоловіків призовного віку через кордон. Про це повідомляють Офіс генпрокурора та СБУ.


Зловмисники пропонували потенційним призовникам приховано виїхати до Південного Кавказу або країн Євросоюзу через територію рф. «Ціна питання» становила від 2,5 до 8 тис. доларів з клієнта.
За ці гроші зловмисники обіцяли вивезти до окупованого Криму через Запорізьку область, а далі «керченським мостом» до рф. Для цього налагодили контакт з кадровим співробітником прикордонного підрозділу фсб.


Саме він за гроші мав забезпечувати безперешкодний «прохід» ухилянтів через російський кордон.
Для комунікації з представником ворожої спецслужби використовували анонімні месенджери.
Ще один «маршрут», який пропонували фігуранти, пролягав через прикордонні райони Сумської області. Для незаконного переправлення призовників планували використовувати «обхідні» шляхи поза контрольно-пропускними пунктами.


Ще один канал нелегальної міграції проходив через західні регіони України. Щоб його реалізувати, зловмисники обіцяли оформити своїх клієнтів як водіїв агропромислових підприємств, які транспортують сільгосппродукцію до ЄС.


Співробітники СБУ задокументували факт злочинних дій, у тому числі передачу зловмисникам грошей за приховане вивезення до Євросоюзу двох ухилянтів.


Під час понад 20 обшуків за місцями перебування учасників угруповання у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Львівській та Чернівецькій областях правоохоронці виявили речові докази злочинної діяльності, зокрема мобільні телефони, які використовували у спілкуванні з ворогом.


Наразі шістьом учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК.

Ми в соцмережах

Не соромтеся, зв'язатися. Ми любимо зустрічатися з цікавими людьми і заводити нових друзів.

Популярні новини